PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Zapraszamy wszystkie aktywne samorządy
10.11.2023

Listy od Prezydenta Bydgoszczy wysłane, prace nad kolejną edycją rywalizacji rozpoczęte, teraz czekamy na odzew z miast i gmin z całej Polski. Zapraszamy do udziału w największej rywalizacji rowerowej w naszym kraju i zachęcamy do współpracy w ramach projektu Aktywne Miasta.

Okazja na promocję samorządu. Liczby mówią same za siebie

Rowerowa Stolica Polski została zainicjowana przez Miasto Bydgoszcz i cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem, o czym świadczy przede wszystkim rosnąca liczba samorządów i indywidualnych użytkowników biorąca udział w zabawie. W tegorocznej, piątej już odsłonie akcji uczestniczyły 152 miasta i gminy, a 63 tysiące rowerzystów w ciągu miesiąca przejechało łącznie 12,5 mln kilometrów. 

Wiele samorządów zdecydowało się też na wykorzystywanie funkcjonalności aplikacji lokalnie, organizując szereg inicjatyw dla swoich mieszkańców. Wspólnie stworzyliśmy 120 gier miejskich, dodaliśmy 350 tras, 340 wirtualnych odznak i ponad 100 lokalnych rywalizacji, w których udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy użytkowników!

Projekt oferuje szeroki wachlarz możliwości promocyjnych, społecznych i organizacyjnych dla aktywnych samorządów. Akcji towarzyszy atrakcyjna ogólnopolska kampania promocyjna. Podczas tegorocznych działań wg. danych Instytutu Monitorowania Mediów, pojawiło się 8 259 publikacji na temat rywalizacji, a z informacją o naszej inicjatywie udało się dotrzeć do 25 062 343 osób.

Kilka słów o projekcie

Rywalizacja Rowerowa Stolica Polski odbywa się w oparciu o aplikację mobilną Aktywne Miasta wykonaną na zlecenie Miasta Bydgoszczy. Rowerzysta, aby wziąć udział w zabawie musi jedynie pobrać aplikację, dołączyć do rywalizacji i kręcić kilometry dla swojego miasta lub gminy przez cały czerwiec. Rowerowe zmagania z aplikacją to więcej niż czerwcowa rywalizacja. Już pierwszego dnia wiosny startuje oficjalny trening. To dwumiesięczna rozgrzewka przed finalnym starciem i doskonała okazja dla samorządów do zapoznania się z funkcjonowaniem projektu, zarówno od strony technicznej, jak i społecznej.

Zapraszając Miasta i Gminy do projektu, proponujemy udział w niezwykle ciekawym przedsięwzięciu mającym na celu przede wszystkim aktywizację lokalnej społeczności oraz propagowanie przesiadki na „dwa kółka” jako ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania.

Dołącz do nas, zaprasza Miasto Bydgoszcz.

W przypadku zainteresowania współpracą prosimy o kontakt mailowy na adres: kontakt@aktywne.miasta.pl lub telefoniczny pod numerem: 52 5858392 lub 52 5859186.