PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Półmetek Treningu. Kręcimy, co sił w nogach!
21.04.2023

Na półmetku naszej rowerowej rozgrzewki spotkało się ponad 130 samorządów. Ponad 10,5 tysiąca uczestników kręci kilometry dla siebie, dla swoich miast i gmin oraz nakręca kolejnych rowerzystów do udziału w zabawie. Z dnia na dzień liczba uczestników i kilometrów wzrasta. Na dziś w ramach Treningu przejechaliście ponad milion dwieście kilometrów!

Jest nas coraz więcej

Kolejne samorządy podejmują decyzję o dołączeniu do gry i zachęcają swoich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w Treningu. Dlatego, liczba uczestników rywalizacji na dziś wynosi już 10 673 rowerzystów. Kilometry kręcą z nami mieszkańcy 56 miast prezydenckich i 78 gmin. Bawią się z nami już wszystkie województwa, a kilometry zbieracie też za granicą. Nie ma bowiem problemu z działaniem apki poza granicami naszego kraju. Jeśli chcecie pedałować na konto swojego miasta w Polsce, przebywając na drugim końcu świata, nie ma przeszkód. Z ciekawostek, użytkownicy aplikacji Aktywne Miasta jeżdżą między innymi w Holandii, Niemczech, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Indonezji, Brazylii i we Włoszech.

A co słychać na podium?

Na koniec pierwszego miesiąca rozgrzewki do Rowerowej Stolicy Polski na prowadzeniu w rywalizacji miast - Metropolia Bydgoszcz z wynikiem: 220 468 km, a za nią Zielona Góra (108 476 km) i Biała Podlaska (80 546 km). Wśród gmin prowadzi Otyń, którego mieszkańcy przejechali już 33 060 km, na drugim miejscu Grójec z wynikiem 25 737 km, a za nim Dęblin (13 361 km). Serdecznie gratulujemy! Przypominamy, że w treningu liczą się przejechane kilometry, nie są one przeliczane wg. algorytmu na punkty, jak to będzie miało miejsce w czerwcowej rywalizacji. Taki przelicznik zniweluje różnicę pomiędzy miejscowościami o różnej liczbie mieszkańców.

Nie tylko rywalizacja

Pamiętajcie, że Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Miasta organizują wspólne przejazdy, nocne rajdy, pikniki rowerowe, rywalizacje pomiędzy firmami czy szkołami. Przypominamy, że cały czas można jeszcze przyłączyć się do zawodów. Możecie bawić się razem z nami, tym bardziej, że wiosenna aura sprzyja rowerowym wypadom. Wystarczy pobrać aplikację AKTYWNE MIASTA i dołączyć do rywalizacji!

Do zobaczenia na rowerowych szlakach!