PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

IBOMBO kolejny raz partnerem wydarzenia Rowerowa Stolica Polski!
15.03.2023

To, że rower jest perfekcyjnie przygotowany do poruszania się po mieście, nie gwarantuje braku awarii na trasie. Nie każdy i nie zawsze ma przy sobie arsenał narzędzi – zwłaszcza, gdy dojeżdża na dwóch kółkach do pracy, szkoły. Dlatego to właśnie stacja rowerowa naprawcza może być ratunkiem w trudnej sytuacji.

Samoobsługowa stacja rowerów – gdzie może się znaleźć?

Punkty przystosowane do naprawy jednośladów coraz częściej pojawiają się przy przystankach komunikacji miejskiej, chętnie wybieranych przez rowerzystów ścieżkach rowerowych. Jednak taka stacja może stanąć także przy obiekcie, który ma być przystosowany do potrzeb miłośników jazdy na dwóch kółkach.

Warto pomyśleć o jej montażu przed większym sklepem czy centrum handlowym – będzie ona doskonałym uzupełnieniem parkingu dla rowerów. Stacja naprawcza rowerowa może znaleźć się także tuż przy ośrodku wypoczynkowym, hotelu, lokalu gastronomicznym, klubie fitness i siłowni. Takie miejsca mogą być też wizytówką nowoczesnych osiedli. Punkty naprawy jednośladów sprawiają, że zlokalizowane tam nieruchomości zyskują na wartości.

Rowerzyści, którzy spotkają na trasie stację naprawczą, mogą wymienić tam dętkę, dokręcić bagażnik, uchwyt na bidon, a nawet wyregulować układ hamulcowy i napędowy. Im bogatsze wyposażenie takiego punktu, tym właściciele pojazdów mogą przeprowadzić tam bardziej złożoną, kompleksową naprawę.

Umożliwia to np. nowoczesna samoobsługowa stacja naprawy rowerów IBOMBO PRS-sV20. To miejsce, w którym rowerzysta może korzystać z kilku profesjonalnych narzędzi, a w tym kluczy, wkrętaków, łyżek do opon. Ten, kto nie będzie do końca wiedział, jak usunąć usterkę, może zeskanować znajdujący się tam kod QR – wtedy na ekranie smartfona wyświetl się mu przejrzysta instrukcja naprawy roweru.

Sposób na dotarcie do nowych klientów

Jeżeli to właśnie przed twoim sklepem, siłownią, lokalem gastronomicznym pojawi się bogato wyposażona stacja lub mniejszy punkt naprawy rowerów, o twojej firmie wkrótce zrobi się głośno wśród miłośników dwóch kółek.

Napompowanie opon, regulowanie linki hamulcowej mogą być pretekstem do tego, aby skorzystać z twoich usług. Rowerzysta, który właśnie naprawił swój pojazd i jest w dobrym humorze, chętniej zrobi większe zakupy czy nagrodzi się filiżanką kawy w twojej knajpie. To wokół twojego sklepu, klubu fitness zrobi się tłoczno, co będzie sygnałem dla innych, że oferujesz coś wyjątkowego, a twoja firma jest godna zaufania.

Budowanie prestiżu

Zainwestuj w stację naprawy dla rowerów, a zyskasz w oczach właścicieli jednośladów i tych, którzy kibicują ekologicznym środkom transportu.

Twoja marka będzie postrzegana jako ta, która troszczy się o środowisko, zachęca do przesiadki z samochodu na dwa kółka. Takie firmy są szanowane, cieszą się zaufaniem wśród konsumentów, co przekłada się na zainteresowanie ich produktami i usługami. Punkt naprawy rowerów, większa stacja i wygodny parking dla jednośladów mogą stać się twoją wizytówką oraz doskonale wpłyną na renomę twojej marki.

Dodatkowa przestrzeń reklamowa

Chcesz zrobić wrażenie na rowerzystach, a jednocześnie zyskać nawet kilkanaście tysięcy cm2 powierzchni reklamowej? Zainwestuj w stację naprawy rowerów, na której znajduje się dostatecznie dużo miejsca, by umieścić na niej firmowe logo, nazwę, a nawet chwytliwe hasło reklamowe.

Taka konstrukcja pomoże ci zwiększyć świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Umieszczoną na niej reklamę zobaczę tysiące osób – i to nie tylko rowerzystów. Ponadto stacja naprawy rowerów może być pomalowana na taki kolor, aby wpisywała się koncepcję wizualną twojej firmy. Tym samym zyskasz kolejne, bardzo skuteczne narzędzie reklamy.

Jeżeli zainwestujesz w obiekt, w którym rowerzyści będą mogli napompować opony, przykręcić poluzowane pedały i lusterko, wyregulować napęd, zrobisz nie tylko ukłon w stronę właścicieli dwóch kółek. Pomożesz także sobie – twoja marka zyska jeszcze większy prestiż, renomę i będziesz cieszyć się zaufaniem wśród konsumentów.

Skąd ten pomysł?

Pomysł marki IBOMBO narodził się przed 11 laty z nagłych, losowych kłopotów technicznych podczas jazdy rowerem. Taka usterka może zepsuć cały dzień i pokrzyżować wiele planów. Stacje Naprawy Rowerów IBOMBO umożliwiają uzupełnienie powietrza w oponie do 10 BAR oraz są przydatne przy podstawowych regulacjach i naprawach. Pomysł ten okazał się tak trafiony, że urządzenia opatrzone logo polskiej firmy można spotkać w przestrzeni miejskiej oraz poza nią w przeszło 40 krajach.

Na terenie Polski jest ich już ponad 5000 – najwięcej znajdziemy w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu czy Tychach. Spektrum miejsc, gdzie funkcjonują stacje IBOMBO jest bardzo rozmaite - od budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli, CERN w Genewie, amerykańskich baz wojskowych w Niemczech, po małą parafię w Austrii czy świetlicę wiejską w gminie Niegowa (Śląskie). Pozytywne opinie dotyczące łatwości korzystania z w/w urządzeń dają przykład innym, którzy chcieliby wprowadzić w swoich rowerach samodzielne, bezpłatne i niezbędne korekty, bez względu na czas oczekiwania na usługę w tradycyjnych serwisach, bądź konieczność wożenia/kompletowania podstawowych narzędzi do regulacji jednośladów.

Klienci dokonując zakupu stacji IBOMBO budują swój wizerunek, jako podmioty zaangażowane społecznie, promujące aktywność sportową, prozdrowotną i ekologiczną.