PL EN
Kontrast Menu Sklep

Informacje

Aktywnie dla Ukrainy. Dziękujemy za 35 tysięcy kilometrów dobra!
12.05.2022
Niemal 5 tysięcy złotych udało się zebrać dzięki kilkudniowej akcji charytatywnej Aktywnych Miast i Enea Bydgoszcz Triathlon. Na pomoc Ukrainie aktywnie ruszyło niemal 130 użytkowników –biegając i  pedałując okazali swoją solidarność z sąsiadami ze Wschodu.
 
9 maja zakończyła się charytatywna akcja „Sportowa pomoc dla Ukrainy”. Pomysłodawcą akcji jest miasto Bydgoszcz, która od początku trwania wojny aktywnie włącza się w pomoc obywatelom Ukrainy.
 
Wspólnie z Enea Bydgoszcz Triathlon postanowiliśmy zrobić coś dobrego dla potrzebujących, których jest w Polsce już kilka milionów. Można powiedzieć, że „Sportowa pomoc dla Ukrainy” zrodziła się z potrzeby serca, a okazało się , że tych serc jest dużo więcej, a dokładnie 129. Dziękujemy za to, że wpłaciliście pieniądze i na sportowo włączyliście się w pomaganie – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator Aktywnych Miast
 
Z naszych statystyk wynika, że użytkownicy najchętniej wybierali dwa kółka – niemal 33 tys. przejechanych kilometrów, kolejne 2,5 tys. to bieganie i chodzenie. Wśród aktywności odnotowano także jazdę na rolkach, czy hulajnodze oraz bieganie ze swoim czworonogiem. 
 
Idea akcji polegała na dołączeniu do wydarzenia, wpłaceniu min. 25 zł lub więcej i odbywaniu aktywności za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Każdego dnia, uczestnicy, którzy odbyli co najmniej 1 kilometrowy trening brali udział w losowaniu nagród. Nagrody trafiły m.in. do mieszkańców: Bydgoszczy, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Gniezna, Szprotawy, Piły, Krakowa, Ostrołęki czy Białegostoku!
 
Na koncie odnotowaliśmy 4.940 zł, Wysokość wpłat od darczyńców wynosiła od 25 zł do 100 zł. Wszystkie zebrane pieniądze trafią Fundacji Otwarty Dialog.  Dziękujemy.
 
Aktywne Miasta solidarne z Ukrainą!