PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Informacje

Majówka tuż tuż! Jakie plany mają aktywne miasta na długi weekend?
29.04.2022

Już dziś większość z nas rozpoczyna tak popularny i kochany przez Polaków dłuuuuugi majowy weekend. Pogoda dopisuje, a co za tym idzie będziemy spędzać ten wolny czas na świeżym powietrzu.

Miasta uczestniczące w projekcie Rowerowa Stolica Polski zapraszają do wspólnej aktywności na dwóch kółkach. Pamietając, że trwa trening przed czerwcową rywalizacją, miasta zagrzewają swoich rowerzystów do działania. Taka rozgrzewka i próba wspólnych sił wpłynie potem z pewnością na wynik w czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Rowerowa majówka w Żorach i Kołobrzegu

W Żorach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanował na 1 maja rekreacyjny rajd rowerowy. Do wyboru trasy 15 i 22 km. Każdy uczestnik otrzyma chorągiewkę w barwach narodowych, aby uczcić Święto Flagi, które przypada 2 maja.

Szczegóły 

Kołobrzeg, z kolei zaprasza na rowerową majówkę w dniach 29 kwietnia – 3 maja,  w ramach treningu Rowerowej Stolicy Polski.

Więcej o wydarzeniu

i tutaj

 

Rowerowa sobota w Pile

PTTK Oddział Piła zaprasza do spędzenia soboty na dwóch kółkach. Już jutro odbędzie się XVII Majówka "Rowerem po gminie Szydłowo". Cykliści startują o godzinie 10.00 z placu Zwycięstwa w Pile.

Chętni z gminy Szydłowo mogą dołączyć na trasie. Przewidywane (orientacyjne) godziny przejazdu przez miejscowości gminy: Kotuń –10.30; Róża Wielka – 12.00; Leżenica – 12.20; Skrzatusz – 13.15; Stara Łubianka – 13.45; Krępsko – 14.10.

Szczegóły

Ostrołęka i Przemyśl świętują Dzień Flagi na rowerach

W poniedziałek, 2 maja Miasto Ostrołęka wraz z sąsiednią Gminą Rzekuń organizują Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej informacji

W Przemyślu, jak co roku jest organizowany Rajd z biało-czerwoną, z okazji Dnia Flagi.

2 maja 2022 r. z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się rajd rowerowy Z BIAŁO-CZERWONĄ.

Trasa rajdu z biało-czerwoną: godz. 9.00 zbiórka Rynek Starego Miasta w Przemyślu, wyjazd po zakończeniu uroczystości. Długość trasy: ok. 20 km, przebieg trasy: . Rynek – ul. Dworskiego – Bakończyce (Pałac Lubomirskich) – ul. Przemysłowa – obwodnica przemyska – ul. Sielecka – Nehrybka – Pikulice – Przemyśl

Org. Przemyski Oddział PTTK im. dr M. Orłowicza tel. 16 678 53 74

Bialo-czerwono również w Inowroclawiu

Weekend majowy zapowiada się rowerowo i biało-czerwono! Miasto Inowrocław i Kujawskie Centrum Kultury zapraszają nie tylko na wyjątkowy przejazd rowerowy, ale także na festyn dla dzieci w okolicy muszli koncertowej i niezwykłe 3-majowe widowisko w samym sercu Solanek.

Tegoroczna Majówka przyciągnie do Solanek miłośników dwóch kółek, zaplanowano bowiem Pierwszomajowy Przejazd Rowerowy. Nawet 500 rowerzystów będzie mogło przejechać około 13 km trasę oraz wziąć udział w pikniku z rowerowymi nagrodami na terenie grillowiska w nowej części Parku Solankowego. Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma Pakiet Coolturalnego Rowerzysty, w skład którego wejdą: numer startowy, pamiątkowa koszulka, kupon konsumpcyjny do wykorzystania po przekroczeniu mety oraz rowerowy gadżet. Na zebranych w okolicy mety uczestników czekać będą także konkursy z nagrodami. Zbiórkę przed przejazdem zaplanowano na godzinę 14:00.

Przedłużona majówka na rowerach

W Piotrkowie Trybunalskim dnia 7 maja 2022r. (sobota) odbędzie się ''Wycieczka Rowerowa z OSiR-em''. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00 na osiedlu Wierzeje w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast meta wycieczki będzie na Campingu w Leonowie. Dystans, który będą mieli do pokonania rowerzyści wynosi 33 km. Po dotarciu na mete rowerzystów, którzy wezmą udział w wydarzeniu, zorganizowany będzie poczęstunek rajdowy oraz konkursy z nagrodami. W rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe, dzieci oraz grupy szkolne. Zakończenie rowerowej wycieczki przewidziane jest o godzinie 13:30. 

W Toruniu impreza „majówkowa”, powiązana z treningiem w ramach Rowerowego Pucharu Polski odbędzie się 8 maja.

Hanzeatycki rajd rowerowy - W niedzielę 8 maja 2022 r. miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na rajd rowerowy śladami Hanzy w Toruniu. Uczestnicy wydarzenia poznają miejsca związane z hanzeatycką i wielokulturową przeszłością Torunia i okolic. Zapisy na rowerowy spacer z przewodnikiem pn. „Toruń - emporium hanzeatyckie"

Szczegóły

Długość trasy to ok. 12 km, a udział w rajdzie jest bezpłatny.

Liderem na trasie przejazdu będzie znawca historii miasta i Przewodnik Roku 2020 w Toruniu – Paweł Bukowski. W nawiązaniu do bogatej handlowej historii miasta odwiedzimy miejsca związane z funkcjonowaniem związku miast handlowych Europy Północnej z czasów średniowiecza. Uczestnicy rajdu wezmą też udział w quizie wiedzy historycznej z nagrodami w postaci pamiątkowych medali z pieczęcią miast hanzeatyckich.

 

 

W Bydgoszczy gra miejska z okazji 18-stki Polski w UE

Wyzwanie polega na zdobyciu 10. punktów ulokowanych przy największych bydgoskich inwestycjach dofinasowanych z UE.

Uwaga! Aby zaliczyć punkt w aplikacji musisz znajdować się do 8. metrów od znacznika na mapie. Prezentowana w aplikacji trasa przejazdu ma charakter wyłącznie poglądowy.Każdy uczestnik może w dowolnym dniu, kolejności i dowolną trasą zaliczać kolejne punkty gry w okresie 30.04. - 03.05.

Pierwsze 100 osób, które zaliczy wszystkie 10 punktów otrzyma od Organizatora - Miasta Bydgoszcz szklany bidon z kolekcji Aktywne Miasta. Wszyscy uczestnicy, którzy zrealizują w całości grę otrzymają kod rabatowy -15% do sklepu internetowego z gadżetami Aktywne Miasta sklep.visitbydgoszcz.pl

Bydgoszcz zaprasza do zabawy!!