PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Inowrocław

Koordynator Lokalny - Joanna Wiącek - Fajfer e.kleideri@kckino.pl ;

https://www.inowroclaw.pl/

Inowrocław, najstarsze miasto Kujaw, z prężnie działającym blisko 150-letnim uzdrowiskiem i przepięknym Parkiem Solankowym o powierzchni 85 ha. Ciekawa historia powstania miasta oraz wydarzeń, które miały tu miejsce, przyciąga każdego roku coraz większe grono turystów i kuracjuszy.

Ponad 50 km tras rowerowych częściowo ulokowanych w przepięknych okolicznościach przyrody Parku Solankowego, częściowo na osiedlach mieszkaniowych oraz nowo oddanych nowoczesnych ścieżkach rowerowych na obrzeżach miasta. W niedalekiej okolicy znajduje się Nadgoplański Park Krajobrazowy z fantastyczną infrastrukturą rowerową oraz przepiękne okolice  nie tylko pod względem mijanych zabytków ale przede wszystkim ukazujące naturalne piękno Ziem Kujawskich.

Miasto jest w trakcie przygotowań zintegrowanych Miejskich Tras Rowerowych, które pozwolą na połączenie z okoliczną infrastrukturą. Podniesie to poziom aktywnej i bezpiecznej formy poznawania miasta i okolic.

Aktywność rowerowa w naszym mieście cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy chętnie spędzają w ten sposób wolny czas w gronie rodziny i przyjaciół, a także jako forma przyjaznej środowisku  i przyjemnej formy transportu miejskiego.