PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Mysłowice

www.myslowice.pl

Mysłowice to miasto, które dąży do bycia atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, wiodącym ośrodkiem kultury, rekreacji i sportu, gdzie mieszkańcy aktywnie uczestniczą w procesie zarządzania.

Niebawem w Mysłowicach powstanie parking „Bike&Ride” wraz z trasami rowerowymi obejmującymi obszary Piasek – Stare Miasto – Promenada – Brzęczkowice – Rymera – Chopina – Bończyka.

Niewątpliwym atutem Mysłowic jest jego położenie wśród czołowych miast Górnego Śląska i Zagłębia. Bardzo dobra komunikacja autobusowa, tramwajowa i kolejowa ułatwia szybkie przemieszczanie się.

Miasto posiada także wiele terenów zielonych, które usytuowane są poza centrum miasta. Dzięki temu stwarza potencjalnym nabywcom komfortowe warunki do życia oraz odpoczynku.

Ochrona zabytków, tradycji i wartości kulturalnych miasta to silny aspekt działalności samorządowej. Przywrócenie świetności i sławy historycznym miejscom, ochrona i promocja dóbr kultury oraz pamiątek przeszłości to działania zmierzające ku wzmocnieniu pozycji konkurencyjnej na tle pozostałych miast.

W Mysłowicach mnóstwo jest urokliwych miejsc, detali architektonicznych i ciekawych elementów architektury. Liczne kapliczki, przydrożne krzyże, zabytkowe cmentarze i wąskie, brukowane uliczki nadają miastu zabytkowy charakter. Warto tu być!