PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Tychy

Koordynator lokalny - Marta Witek marta.witek@umtychy.pl

https://www.tychy.pl/

Tychy – miasto parków i zieleni, wielowiekowej tradycji piwowarskiej oraz polska stolica motoryzacji.  Przed laty nazywane „sypialnią”, dziś jedno z najszybciej rozwijających się miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Miejsce, gdzie rozbrzmiewa muzyka Dżemu i  śpiew Ryśka Riedla, plusk Jeziora Paprocańskiego i trzask kijów hokejowych mistrzów Polski.

Miejscowość, o której pierwsze wzmianki pochodzą z XV wieku, w swojej konstrukcji nieco inna od górnośląskich sąsiadów, choć w pełni z nimi zintegrowana. Można tu przenieść się w czasie o kilka dekad i odwiedzić klasyczne socjalistyczne osiedle robotnicze lub spędzić czas na terenie nowoczesnego ośrodka wypoczynkowego.

W spokoju rozkoszować się i karmić duszę dźwiękami najlepszej orkiestry kameralnej w Europie lub utonąć w sportowych emocjach na zmodernizowanym stadionie i lodowisku. Wypocząć na świeżym powietrzu przy tężni solankowej i oddać się szalonej zabawie w aquaparku.

Wreszcie także wsiąść na rower i pokonywać blisko 70 kilometrowe odcinki miejskich ścieżek rowerowych lub podróżować licznymi trasami rowerowymi do miast sąsiednich – do Katowic, Pszczyny czy nawet w kierunku Beskidu Śląskiego. Bo Tychy to Dobre Miejsce. Również dla sportu!

Oficjalna strona miasta: www.umtychy.pl