PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Zaniemyśl

 Koordynator lokalny -Joanna Horowska  joanna.horowska@zaniemysl.pl

 

urząd gminy zaniemyśl - Wyszukaj (bing.com)

Gmina Zaniemyśl | Facebook

 

Gmina Zaniemyśl to idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok!
To doskonałe miejsce dla kochających przyrodę i pragnących uciec od zgiełku wielkich miast, to przystań dla tych, którzy szukają wytchnienia i potrzebują regeneracji sił. Wiosną zachwyca soczystą zielenią lasów i pól, latem błękitem jezior i żółtym rzepakiem, jesienią kolorami, a zimą śnieżnobiałymi ścieżkami i spokojem.

To wspaniałe miejsce dla aktywnych! Rowerem można dotrzeć w wiele przepięknych miejsc: Wyspa Edwarda, Łąka Jouanne'a, aleja Grabowa, Biały Gościniec. W lasach dostojnie królują wiekowe dęby z najstarszym Dziadziusiem na czele, a dla miłośników architektury ciekawe mogą okazać się kościoły, pałace czy dworki.


Jeśli do tego dołożyć ciekawostki historyczne związane z dawnymi mieszkańcami Zaniemyśla to wycieczki dodatkowo zyskują na atrakcyjności.
Dla głodnych i spragnionych polecić można kilka wyśmienitych restauracji, a i miłośnicy szybkich przekąsek znajdą coś dla siebie. Gdyby jednak jeden dzień w Zaniemyślu okazał się być za krótki, to w przytulnych pensjonatach lub ośrodkach nad samym jeziorem znajdzie się wygodne łóżko i dach nad głową.  
Do tego wszystkiego Zaniemyśl oferuje również ciekawe wydarzenia od sportowych po kulturalne.


To tylko namiastka tego czym dzieli się Gmina Zaniemyśl ze wszystkimi, którzy chcą ją poznać i zachwycić się! Jeśli zatem szukasz miejsca, w którym nie ma nudy.

Zapraszamy!