PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Ustrzyki Dolne

 Koordynator lokalny - Cezary Krupski c.krupski@ustrzyki-dolne.pl

 

 Portal - Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych (ustrzyki-dolne.pl)

Gmina Ustrzyki Dolne - Strona główna | Facebook

 

Gmina Ustrzyki Dolne _ turystyczna brama Bieszczadów, dzięki swojemu unikalnemu położeniu wśród lasów, pasm górskich w bliskości Jeziora Solińskiego jest miejscem udanego wypoczynku szczególnie dla wszystkich miłośników aktywnej rekreacji. Okoliczne pasma górskie są idealną propozycją zarówno na rodzinne wyprawy jak i zaawansowane formy aktywności. Mnogość szlaków powiązanych z miejscami widokowymi czy pamiątkami historii regionu pozwalają na pełne atrakcji spędzenie wolnego czasu.

 

Dzięki zorganizowanym terenom narciarskim i bogatej historii zimowego sportu Ustrzyki Dolne znane są też jako zimowa stolica Podkarpacia, dziś jest to doskonale rozwinięta infrastruktura, która ze względu na wysokość oraz ukształtowanie terenu stała się idealną bazą dla rozpoczynających swoją przygodę adeptów wszelakich form narciarstwa.

Na uwagę zasługuje fakt, iż spośród popularnych i znanych dziedzin rekreacji znakomitą większość można uprawiać właśnie w Gminie Ustrzyki Dolne, a to wszystko w krainie dzikiej przyrody i jej dziedzictwa, na styku kultur, które przez wieki kształtowały bogatą historię tych ziem. Warto również dodać, że przez Gminę przechodzi Europejski Dział Wodny, a główna rzeka Strwiąż wraz z dopływami uchodzi do Morza Czarnego. Zróżnicowana i bogata oferta sektora usług turystycznych oraz komunikacji zbiorowej sprawia, że Gmina Ustrzyki Dolne jest też doskonałą bazą wypadową w Bieszczady i inne ciekawe miejsca w regionie. Więcej szczegółów i informacji – www.visitustrzyki.pl