PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Świebodzice

 Koordynator lokalny -Ilona Szczygielska promocja@swiebodzice.pl

 

Urząd Miejski w Świebodzicach (swiebodzice.pl)

Miasto Świebodzice | Swiebodzice | Facebook

 

Świebodzice to miasto z bogatą ponad siedemsetczterdziestoletnią historią, położone w południowej części Dolnego Śląska, około 30 km od granicy z Republiką Czeską. Usytuowane są w środkowym biegu górskiej rzeki Pełcznica, na Pogórzu Świebodzickim, u stóp Gór Wałbrzyskich, w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Książ, co czyni je idealną bazą wypadową dla osób zainteresowanych eksplorowaniem „Perły Dolnego Śląska” oraz przylegającego Książańskiego Parku Krajobrazowego.

 

Niezwykle atrakcyjne położenie Świebodzic sprawia, że warunki do uprawiania turystyki rowerowej są wręcz idealne. Przez miasto przebiega sudecki uskok brzeżny. Dzieli on miasto na dwie części: południową - górską, z urozmaiconą rzeźbą terenu i północną - równinną. Dzięki tak ubogaconej rzeźbie terenu, w okolicy znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy kolarstwa górskiego, dla których przygotowano odcinki MTB, jak i mniej doświadczeni rowerzyści. To właśnie dla nich, jak i całych rodzin z małymi dziećmi wytyczono takie trasy, których pokonanie nie wymaga wzmożonego wysiłku kondycyjnego, a dostarczyć może równie niezapomnianych wrażeń.

Podróżowanie rowerem w naszej okolicy to nie tylko bliskość natury i urzekające widoki. To także spotkanie z historią, którą poznajemy zwiedzając po drodze liczne zabytki.

 

 

Mieszkańcy na terenie Gminy Świebodzice mogą korzystać także z rozbudowanego zaplecza sportowo-rekreacyjnego złożonego  m.in. z takich obiektów jak: Kompleks Rekreacyjny, w skład którego wchodzi Wodne Centrum Rekreacji wraz z saunarium, tężnią solankową i nowoczesnym zapleczem, zespół boisk ORLIK 2012, stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, oddana niedawno zmodernizowana kręgielnia oraz skatepark. Do dyspozycji pozostają również Kompleks Piłkarski imienia Ludwika Paluszaka oraz pozostałe obiekty: Blisko Boisko, Hala widowiskowo-sportowa. Boisko piłkarskie Ciernie, plac do streetworkoutu, plac sportowy na ul. Os. Sudeckie i siłowania pod chmurką w Parku Miejskim. Ponadto na terenie Osiedla Piastowskiego utworzono Park Sportowy o  powierzchni ponad 2 ha, gdzie stworzono tor dla rolkarzy, boisko wielofunkcyjne (do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki) z centralnie położonym kortem do tenisa ziemnego oraz wykonano adaptację istniejącego placu do Street Workout.

 

Zapraszamy do Świebodzic!