PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Śrem

 Koordynator lokalny  - Adrian Wartecki adrian.wartecki@urzad.srem.pl

 

Śrem - Strona główna (srem.pl)

Śrem | Srem | Facebook

 

Śrem to miasto podążające za duchem nowoczesności i stawiające na rozwój. Warto poznać przyrodnicze, gospodarcze, kulturowe oraz turystyczne walory całej gminy, odwiedzając Śrem i okolice.

 

Śrem jest cząstką Wielkopolski - krainy, która w średniowieczu stała się kolebką polskiej państwowości. W sposób harmonijny łączy w sobie kontrasty: ekologię i ochronę środowiska ze znakomicie funkcjonującym przemysłem, bogate dziedzictwo historyczne i kulturowe z nowoczesnością, legendarną gospodarność mieszkańców i ich solidny stosunek do życia i pracy z gościnnością, otwartością i tolerancją.

 

 

Ziemia śremska z rzeką Wartą, malowniczymi łęgami nadwarciańskimi, Jeziorem Grzymisławskim i zabytkowymi parkami krajobrazowymi kryjącymi szlacheckie dwory i pałace jest jednym z ładniejszych wielkopolskich zakątków. Odcinek Warty jest częścią szlaku wodnego - Wielkiej Pętli Wielkopolski. Miasta regionu należą do najstarszych w Wielkopolsce - Śrem zyskał prawa miejskie już w 1253 r.

Barwna historia i wydarzenia historyczne, które ukształtowały współczesny charakter i wizerunek tego obszaru, niejednokrotnie upamiętniano tablicami i pomnikami.

 

Atrakcyjne miejsca przyrodnicze znajdują się również w samym Śremie. Trzy parki: Park Miejski im. Powstańców Wlkp, Park Śremskich Odlewników oraz Miejski Park Ekologiczny im. Włodzimierza Puchalskiego w Śremie stanowią płuca miasta i poprawiają jakość życia mieszkańców. Ponadto pomniki przyrody, aleje spacerowe i place zabaw tworzą doskonałe miejsca do wypoczynku i spędzania czasu wolnego dla całych rodzin.