PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Margonin

Koordynator lokalny- Franciszek Wyrwa    franciszek.wyrwa@margonin.pl

 

Margonin - miasto moich marzeń | Facebook

Miasto i Gmina Margonin | Margonin | Facebook 

 

Margonin to miasto w północnej Wielkopolsce położone na zachodnim skraju Pałuk, nad północnym brzegiem Jeziora Margonińskiego. Obecny wygląd miasta ukształtował się w 2. poł. XX w. Najbardziej cenny przyrodniczo i rekreacyjnie teren stanowi Jezioro Margonińskie, które jest jednym z największych zbiorników wodnych w Wielkopolsce, stanowi też fragment Pojezierza Chodzieskiego. W neogotyckim pałacu w Margoninie, 17.10.1773 r., odbył się ślub Józefa Wybickiego z Kunegundą Drwęską (siostrzenicą hrabiny Skórzewskiej).

 

 

W samym centrum Margonina przy Szkole Podstawowej w roku 2012 powstał kompleks boisk sportowych Orlik, który wraz z zapleczem sanitarnym jest doskonałą i wygodną formą na spędzenie wolnego czasu. Ponadto w trakcie sezonu funkcjonuje na Jeziorze Margonińskim wyciąg nart wodnych wraz z WakeParkiem oraz kompleks zjeżdżalni wodnych wraz z wodnym placem zabaw dla dzieci.

 

 

W 6 miejscowościach na terenie gminy powstały boiska wielofunkcyjne w tym jedno lekkoatletyczne oraz liczne siłownie zewnętrzne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem przez cały rok. Ponadto w pobliskim Sypniewie znajduje się ośrodek jeździecko-tenisowy.

 

 

Margonin połączony został nowoczesnymi, bezpiecznymi ścieżkami pieszo-rowerowymi z okolicznymi miejscowościami takimi jak: Młynary, Lipiny, Próchnowo, Sypniewo i Studźce. Przedsięwzięcia te przyczyniły się do poprawy atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej, a także stworzyły możliwości aktywnego spędzania czasu. Ponadto powstała infrastruktura w dużej mierze umożliwiła wyeliminowanie ryzyka kolizji z udziałem rowerzystów oraz pojazdów mechanicznych, co wpłynęło na zmniejszenie zagrożenia utraty życia i zdrowia dla osób korzystających z tych tras. Dodatkowym atutem jest dojazd do przeróżnych miejsc atrakcyjnych turystycznie jak np. Jezioro Margonińskie.

 

 

 Zapraszamy do Margonina!