PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Kotlin

 Koordynator lokalny - Ewelina Robakowska edg@kotlin.com

 

Strona internetowa Urzędu Gminy Kotlin

(20+) Gmina Kotlin | Facebook

 

Gmina Kotlin jest gminą wiejską, położoną w powiecie jarocińskim, w południowo – wschodniej części województwa wielkopolskiego.

Gminę tworzy 12 wsi sołeckich, a zamieszkuje ją obecnie 7155 osób. Powierzchnia Gminy to obecnie 83,64 km2, przy gęstości zaludnienia wynoszącej 87 os./km2.

Co roku w naszej Gminie funkcjonuje Gminny Kalendarz Imprez sportowo – rekreacyjnych, w których dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze rajdy rowerowe. Na terenie Gminy działa – Uczniowski Klub Sportowy VICTORIA, w którym zawodnicy osiągają wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich.  Od 1951r. funkcjonuje Klub Piłkarski „Błękitni Sparta Kotlin”, a od niedawna prężnie rozwija się Stowarzyszenie Akademii Unihokeja ROMGOS.        

Przez teren gminy przebiega droga krajowa nr 11, w sąsiedztwie jednostki przebiega droga wojewódzka nr 443. Bogata sieć dróg gminnych, które zlokalizowane są w spokojnych okolicznościach przyrody, jak i ciekawe punkty na mapie, zachęcają do odwiedzin i wycieczek rowerowych.

Miejscowość Kotlin będąca siedzibą Gminy znana jest w całej Polsce dzięki produkowanym tu od wielu lat przetworom.

 

Poza tym w Kotlinie co roku odbywa się Dzień Kotlina – Święto Pomidora oraz Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych, które na stałe wpisały się już w kalendarium Gminy.

W roku 2021 zakończona została przebudowa i rozbudowa budynku Urzędu Gminy w Kotlinie.