PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Deszczno

Koordynator lokalny - Danuta Janikowska  danuta.janikowska@deszczno.pl 

Deszczno

(9) Moja Gmina Deszczno | Deszczno | Facebook

DESZCZNO – aktywne i naturalne

Rezerwat Przyrody Zakole Santockie ze znajdującymi się tam miejscami lęgowymi ok. 120 gatunków ptaków wodno-błotnych (czaple siwe, żurawie, łabędzie, dzikie kaczki i gęsi, kormorany, bociany). Meandrująca rzeka Warta z rozległymi łąkami poprzecinanymi strumieniami i starorzeczami. Urokliwe i pełne ryb jezioro Glinik, do którego prowadzi ekologiczna ścieżka edukacyjna. Atrakcyjnie zagospodarowany zalew w Karninie. Urokliwe kąpielisko Złote Piaski w Dzierżowie. Wspaniale lasy i łąki z dziesiątkami kilometrów ścieżek o różnej trudności, z których każdego dnia korzystają biegacze, spacerowicze, rowerzyści – krótko mówiąc miłośnicy natury i aktywnego spędzania czasu.

Nic dziwnego, że Deszczno kojarzy się mieszkańcom i turystom z dobrą zabawą, udanym wypoczynkiem i różnorodnymi możliwościami spędzania czasu, a nasze hasło to DESZCZNO – GMINA LUDZI AKTYWNYCH!

 

Mieszkańcy Deszczna korzystają nie tylko z atrakcji krajobrazowych i możliwości, jakie daje natura. Chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych w salach wiejskich znajdujących się w każdym naszym sołectwie. Ćwiczą formę na otwartych siłowniach pod chmurką, a dzieci mają do dyspozycji nowoczesną halę sportową i korzystają z basenu w gorzowskiej Słowiance, w ramach finansowanej przez gminę powszechnej nauki pływania.

 

W Gminie Deszczno nikt nie może się nudzić. Tu każdy znajdzie aktywność idealną dla siebie!