PL EN
Kontrast Menu Sklep

Aktywność miast

Płock

Koordynator lokalny - Przemysław Stelmaszewski przemyslaw.stelmaszewski@plock.eu

 

Plock.eu - Aktualne wydarzenia i wiadomości z Płocka

Płock | Płock | Facebook

 

Cudowne, historyczne Miasto położone w Województwie Mazowieckim liczące 120 tys. mieszkańców, przez które przepływa królowa polskich rzek – Wisła. Miasto stawiające na zrównoważony rozwój, zapewniające komfort życia mieszkańców, jednocześnie szanujące wielowiekowe tradycje. To tu znajduje się najstarsza szkoła w Polsce – Małachowianka, także w tym mieście, będącym niegdyś stolicą Królestwa Polskiego znajdują się groby Królów Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Płock jest doskonale znany wielbicielom muzyki, gdyż na płockiej plaży organizowane jest jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce – Audioriver. Jednakże największą wizytówką Płocka jest 50 metrowa skarpa Wiślana z której rozciąga się niesamowity widok na lewobrzeżną część Miasta.

Położenie miasta w bliskim sąsiedztwie jezior i lasów, oraz przepływająca przez miasto Wisła wyznaczają naturalne trasy pieszo-rowerowe sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu przez wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku.

Jednocześnie Płock dba o rozwój alternatywnych form transportu, dlatego też w ostatnich latach pobudowano wiele kilometrów tras i szlaków rowerowych (obecnie to ponad 70 km) łączących zarówno popularne miejsca rekreacyjne, ale również zapewniające sprawną komunikację pomiędzy osiedlami. W 2018 roku Płock uruchomił Płocki Rower Miejski cieszący się niebywałą popularnością (140 tys. wypożyczeń w 3 miesiące), W całym sezonie 2019 roku rowery zostały wypożyczone prawie 290 tys. razy. Ze względu na tak duże zainteresowanie sieć ta jest stale rozbudowywana. Otwierając Płocki Rower Miejski wybudowanych zostało 25 stacji na których do dyspozycji użytkowników pozostawało 250 rowerów, w chwili obecnej obejmuje on 30 stacji, w tym 2 stacje patronackie.

W związku z niesłabnącym zainteresowaniem mikromobilności  na początku 2020 roku uruchomiona została w Płocku możliwość wypożyczenia elektrycznych hulajnóg, obejmującą obecnie 40 urządzeń,  która cieszy się zainteresowaniem użytkowników.