PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Gorzów Wielkopolski

Koordynator lokalny -Dawid Kuraszkiewicz dawid.kuraszkiewicz@um.gorzow.pl

http://www.gorzow.pl/

Pobiliśmy rekord! Rekordowa Masa Rowerowa stała się faktem, 747 rowerzystów przejechało wspólnie czternastokilometrową trasę po naszym mieście. Dzięki dużemu zaangażowaniu ekipy Rowerowego Gorzowa mogliśmy cieszyć się wspólnym przejazdem ulicami przyszłej Rowerowej Stolicy Polski i bardzo wam za to dziękujemy. Wysiłek naszych mieszkańców sprawił, że w rywalizacji o Puchar „Rowerowej Stolicy Polski 2019” zajmujemy drugie miejsce. Na czele inne lubuskie miasto – Nowa Sól, więc możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że lubuskie jest jak na razie najbardziej rowerowym województwem.

W Gorzowie Wielkopolskim liderami są użytkownicy zrzeszeni w grupie „Rowerowy Gorzów”, tuż za nimi jest „Grupa Ogólna”, czyli osoby, które nie zbierają punktów w grupie, a jedynie indywidualnie. Trzecie miejsce na podium zajmuje grupa „Z poza Gorzowa dla Gorzowa!” co oznacza, że są miłośnicy naszego miasta również w innych zakątkach Polski. Za każdy kilometr dla Gorzowa bardzo wam dziękujemy!

Indywidualnie liderem naszego rankingu na dzień 02 września godz. 10.00  jest Łukasz Kwiatkowski z grupy „Rowerowy Gorzów”, drugi jest Patryk Urban z grupy „Z poza Gorzowa dla Gorzowa”, zaś trzeci  jest jego kolega z teamu Paweł Grześkowiak.

Wśród pań najlepsze są: Mariola Krzywicka z grupy „Fajni Rowerzyści”, Katarzyna Mackiewicz z Grupy Ogólnej oraz Anna Witkowska z grupy „parkrun Gorzów Wielkopolski”.

Cieszymy się, że tak licznie wzięliście udział w naszej Masie Rowerowej. Wśród osób, które pobrały aplikację i deklarują chęć zbierania kilometrów dla Gorzowa mamy 697 indywidualnych kont. Niestety nie wszyscy mogli je zbierać w czasie naszego wspólnego przejazdu. Wiemy, że występowały problemy z zalogowaniem do aplikacji lub ze zliczeniem kilometrów. Cały czas mimo niedzieli byliśmy w kontakcie z głównym organizatorem w Bydgoszczy. Specjalnie dla nas tuż przed godziną 12.00 zresetowano serwery, żeby jak najwięcej osób mogło wspólnie z nami zaliczyć trasę. Dziś (2.09.2019 r.) od rana główny organizator w Bydgoszczy robi wszystko, aby problemy się nie powtórzyły. Natomiast przypominamy, że użytkownicy niektórych telefonów muszą zmienić ustawienia specjalnie dla tej aplikacji i wyłączyć oszczędzanie energii, warto również kierować się informacjami jakie przesyła aplikacja. Gdyby ktoś miał problem jak tego dokonać prosimy o kontakt na adres wsp@um.gorzow.pl postaramy się pomóc.

Nasza akcja nie byłaby tak atrakcyjna gdyby nie nasi partnerzy:

  1. Partner Główny: „Smaczna Dieta”,
  2. Pozostali partnerzy akcji: Centrum Handlowe „NoVa Park”, Kwiaciarnia „Niezłe Kwiatki”, Pizzeria „No Problem”, „Lody Tradycyjne przy Katedrze”, Pub „Czart”, „Forza Italia”, „Bąbelek” Gofry Bąbelkowe przy Kwadracie, Precle Rumuńskie „Luna Covrigaria”, firma „EL-TOM”.
  3. Patroni medialni: Radio Gorzów, TVP3 Gorzów Wielkopolski oraz Gazeta Lubuska.

Sandra Kwiatkowska, Dawid Kuraszkiewicz
Wydział Sportu

Gorzów Wielkopolski - informacje

W Gorzowie Wielkopolskim znajdują się ponad 54 km dróg rowerowych. W ciągu ostatnich dwóch lat wybudowano ponad 7,5 km dróg dla cyklistów, a w bieżącym roku planowane jest oddanie kolejnych 12,5 km nowych tras rowerowych. Gorzowskie ścieżki rowerowe pełnią funkcję komunikacyjną łącząc ze sobą osiedla, ale też rekreacyjną - przebiegając przez tereny o walorach krajobrazowych i turystycznych.

 

Ścieżka nad Kłodawką - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Ścieżka nad Kłodawką - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Skate Park Gorzów - fot.Sandra Kwiatkowska

Ściezka ul. Walczaka - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Ścieżka nad Kłodawką - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Ścieżka nad Kłodawką - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Ścieżka nad Kłodawką - fot. Sandra Kwiatkowska

Ścieżka rowerowa myśliborska 1 - Bartek Nowosielski

Ścieżka ul. Fabryczna - fot. Bartek Nowosielski

Ścieżka ul. Walczaka - fot. Dawid Kuraszkiewicz

Ścieżka ul. Walczaka - fot. Sandra Kwiatkowska

Zespół Szkół Mechanicznych - fot. Sandra Kwiatkowska