PL EN
Kontrast Menu Zaloguj się

Aktywność miast

Świdnica

Koordynator lokalny - Radosław Werner r.werner@um.swidnica.pl

oficjalna strona UM Świdnica

Świdnica to stare ponad 770-letnie, historyczne, dumne, piastowskie, średniej wielkości miasto, położone nad rzeką Bystrzycą na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim. Dziś jest stolicą powiatu świdnickiego, niegdyś była stolicą potężnego Księstwa Świdnicko-Jaworskiego, którego terytorium rozciągało się od Dolnego Śląska po Łużyce. Wpływ na to ostatnie miało jej położenie w sercu Europy, na ważnych szlakach handlowych, a także słynne na całym kontynencie towary, które wytwarzała i z których słynęła m.in. piwo i sukno. Współcześnie nadal jej położenie jest bardzo dogodne – ciągle znajduje się  w sercu Europy, w odległości 50 km od Wrocławia, 350 km od Berlina, 250 km od Pragi i 380 km od Wiednia.

 

ŚWIDNICA NA ROWERY!
To hasło promujące aktywność oraz zdrowy styl życia. Corocznie organizujemy Rajdy Rowerowe po Świdnicy zakończone piknikiem rekreacyjnym.

 

AKTYWNI 24!
Cykliczne wydarzenie polegające na całodobowej jeździe na rowerze stacjonarnym, bieżni mechanicznej i ergometrze, podczas którego ustanawiamy Rekordy Polski w przejechanych kilometrach i spalonych kaloriach!

MIASTO KOLARZY!
Tradycją jest, że gościmy organizatorów wyścigów kolarskich: Tour de Pologne, Mistrzostw Polski oraz cyklu wyścigów amatorskich VIA Dolny Śląsk.

DUATHLON ŚWIDNICA!
Zawody łączące bieganie i jazdę na rowerze weszły z przytupem na mapę sportową miasta i cieszą się dużą popularnością.

 

SMS ŚWIDNICA!
Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie to nasza wizytówka na rowerowej na mapie Polski, której absolwentami są m.in.: Maciej Bodnar, Rafał Majka czy Szymon Sajnok! Szkoła prowadzi również klasy triathlonowe.

 

 

 

Linki:

oficjalna strona UM Świdnica

www.sport.swidnica.pl

oficjalny profil FB UM Świdnica

profil sportowy FB

ścieżki i trasy rowerowe w Świdnicy

trasy rowerowe wokół Świdnicy